Ми з тобою, Україно!
Мета: Долучитися до боротьби України за територіальну цілісність; формування національної свідомісті, активної громадянської позиції; виховування патріотизму, доброти, милосердя, гордості за український народ, державу Україну.
Етапи проектування
1. Початковий – розробка основних ідей, збирання та аналіз інформації, обґрунтування актуалізації, формулювання припущення щодо результатів і шляхів їх досягнення.
2. Етап розробки – вибір виконавців, формування команди, розподіл обов'язків, планування роботи, розподіл роботи на етапи, визначення форм і методів керування та контролю, корекція з боку вчителя.
3. Етап реалізації проекту – інтегрування, аналіз і систематизація
зібраної інформації, підготовка наочного матеріалу.
4. Завершення проекту – представлення та захист проекту в школі, зіставлення мети та результатів дослідження, оцінка та підбиття підсумків, обговорення результатів проекту, яких умінь, навичок і моральних якостей набули учні. Пропуск навіть одного із цих етапів, а також недостатня самостійність учнів знижують ефективність роботи.
Роль учителя змінюється залежно від етапу. Вона є найбільш значущою на етапі задуму й планування, оскільки учні часто мають ускладнення щодо визначення мети й завдання проекту, підбирання літератури, структури проекту. На етапі виконання проекту, ухвалення рішення роль учителя є меншою, але знову зростає під час аналізу виконаної роботи. Результативність роботи над проектом можна вивчити за сформованістю практичних навчальних умінь, а також особистісних якостей: уміння працювати в групі, ураховувати думки, відстоювати власні погляди.
Зміст проекту:
- пошук матеріалів про героїв АТО, віршів;
- збір коштів для підтримки мобілізованих односельчан, що перебувають в зоні АТО;
- проведення благодійного ярмарку по збору коштів на підтримку української армії;
- проведення єдиного уроку "Україна-єдина країна";
- Написання листів, малювання малюнків для бійців зони АТО
- проведення щотижневих Хвилин Мужності, розповіді про тих, хто уславився хоробрістю у цей нелегкий для України час, читання віршів;
- оформлення тематичної виставки "Хоробрі серця".
Висновки
Актуальність національно- патріотичного виховання зумовлюється процесом становлення України як єдиної політичної нації. В умовах поліетнічної держави, воно покликане сприяти цілісності, соборності України, що є серцевиною української національної ідеї. Нині можна констатувати, що за роки незалежності в Україні створено передумови для оновлення змісту й технологій патріотичного виховання, формування гуманістичних цінностей та громадянської позиції підростаючого покоління.
Український народ повинен зберегти своє національне надбання, адже тільки в такому випадку він може внести у світову і власну скарбницю щось своє, неповторне, без чого неможлива єдність держави.
В умовах поліетнічності важливими функціями патріотичного виховання є протистояння сепаратизму, збереження толерантної злагоди етносів, що складають український народ. Основою патріотизму особистості є усвідомлення, що ми самобутні, але Україна в нас одна і нам разом випало на долю розбудовувати цивілізовану державу, де суспільною справою стане створення умов для розвитку вільної особистості, яка вміє досягати власного успіху та допомагає іншим. Україну, яка власними економічними, політичними і соціальними успіхами здобуде той міжнародний авторитет, що дозволить їй на рівних вести діалог зі всіма зарубіжними партнерами, обирати і відстоювати вигідні для себе умови Євроінтеграції, конкурувати з розвиненими країнами на світовому ринку, щоб кожен громадянин пишався тим, що він українець.
Акцент на патріотичному вихованню покликаний дати новий імпульс духовному оздоровленню народу, формуванню в Україні громадянського суспільства.
Сьогодні це нагальна потреба і держави, якій необхідно, щоб усі діти стали національно свідомими громадянами – патріотами, здатними забезпечи-ти країні гідне місце в цивілізованому світі, і особистості, яка своєю діяль-нісною любов’ю до Батьківщини прагне досягти взаємності з метою створен-ня умов для вільного саморозвитку і збереження індивідуальності; і суспіль-ства, яке зацікавлене в тому, щоб саморозвиток особистості, становлення її патріотичної самосвідомості здійснювався на моральній основі. В центрі патріотичного виховного процесу має бути особистість дитини як найвища цінність. Саме це і є головним завданням національно-патрічного виховання сьогодення.
Список використаних джерел
- (А.К.Апальков, Ф.В.Атакин, К.П.Багрянова и др.; Сост. В.Т.Милюха.) Подвиги во имя Отчизны: Докум. Очерки о Героях Советского Союза – уроженцах Харькова и Харьковской области. 2-е изд., перераб. и доп.- Х.: Прапор, 1985.- 710 с.
- Буланов Ю.І. Зачепилівщина у роки Великої Вітчизняної війни. Галерея портретів рідного краю. (Короткий біографічний довідник.) Зачепилівка. 2006.-18 с
- Герасимов І.О. Книга Пам’яті України. Харківська область: Дворічанський, Дергачівський, Зачепилівський райони. - Харків: наукова редакція Харківського обласного видання Книги Пам’яті України, 1995.- 175 с.
- Григорович Д.П., Денисенко П.І. Подвигом уславлені, - Київ. Політвидав України. 1978.-351 с.
- Дикань А.П. Герои Харьковщины. – Харьков, 1998.- 351с.
- Історія міст і сіл Української РСР. Харківська область. – К.: УРЕ, 1967, - 441-443 с.
- Кульчицький С.В. ХХ ст.. в історії українського народу./С.В. Кульчицький –Історія і суспільствознавство в школах України: теорія та методика навчання/редактор Власов В.С.-№1, 2011 р., с. 43-48.
- Матеріали історико-краєзнавчого музею СЗОШ І-ІІІст. с. Нове Мажарове.
- 12 Система патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в умовах модернізаційних суспільних змін : навчально-методичний посібник / авт. кол. : Бех І. Д., Журба К. О., Киричок В.А. та інші. – К. : Пед. думка, 2011. – 240 с.
- Пометун О, Пироженко Л. Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання.-К. АСК, 2004.-192 с.
- Історія України (Шкільний світ)- ht]p:/www.osvita.com/iu
- Все для вчителя- www. osvita.biz:osvita@ukr.net.
- Позакласний час- osvita.biz:osvita@ukr.net.
- http://www.day.kiev.ua/ru/article/oni-pogibli-za-nas-media/geroi-ne-umirayut
- http://serg-klymenko.narod.ru/Kyiv/Kyiv.Euro.Meeting.htm
- geometria.ru/events/global-events/2014/1/23/750702/.../35100902
|