Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [20]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Бесіди(продовження)

Як уникнути зараження ВІЛ/СНІДом та іншими ІПСШ

Звичайний контакт із людьми, які живуть із ВІЛ/СНІДом, абсолютно безпечний. Є дуже простий і доступний спосіб зберегти здоров'я собі та своєму партнерові – безпечні статеві відносини.

Необхідно завжди використовувати контрацептиви( презерватив).

Безпечний секс - найнадійніший спосіб профілактики ІПСШ та ВІЛ/СНІДу, а також уникнути небажаної вагітності.

У разі появи підозри щодо можливого зараження ВІЛ необхідно негайно звернутися до лікаря. Достовірна інформація, одержана на консультації в спеціаліста, допоможе прояснити ситуацію й розвіє необгрунтовані страхи.

Під час незахищеного проникаючого сексу (без використання презерватива) можна заразитися не лише ВІЛ, а й іншими інфекціями, що передаються статевим шляхом. Ці інфекції дуже поширені й можуть призвести до серйозних наслідків для здоров'я (наприклад, безпліддя), якщо їх не вилікувати своєчасно. До того ж, люди, заражені ІПСШ, менше захищені перед ВІЛ-інфекцією. Вірус швидше потрапляє в організм через виразки, рани та інші пошкодження слизових оболонок, спричинені ІПСШ.

Нині відомо близько 20 інфекцій, що передаються статевим шляхом, включаючи ВІЛ/СНІД. Ось деякі з них: сифіліс, гонорея, трихомоніаз, хламідіоз.

Статеве життя: «за» і «проти» 

Природно, що сексуальність людини завжди буде реалізовуватись через сексуальну активність. Але засоби реалізації цієї активності можуть бути різними Серед них можна вибрати те, що з одного боку, допоможе уникнути різноманітних проблем, а з іншого принесе гармонію у взаємовідносини.

Багато молодих людей, розмірковуючи про те, чи варто починати статеве життя, часто роблять свій вибір на користь утримання. Адже, коли ти почуваєш себе не готовим до сексуальних стосунків, відповідальніше буде їх відкласти.

Ще однією з альтернативних форм сексуальної активності є пепіттінг.  Цим словом називають взаємні обійми, поцілунки, пестощі, які приводять до сексуального збудження, отримання насолоди без статевого акту. Вважається, що пепіттинг особливо розповсюджений у країнах, де високо ціниться кохання, повага один до одного, вірність, чистота відносин, відповідальність за себе і свого партнера.

Якщо ти все таки вирішив мати статеву близькість, то тобі слід знати, що існує багато контрацептивів, які обов'язково повинен призначити лікар після необхідного обстеження. До них належать: оральні контрацептиви (тобто, контрацептиви у вигляді таблеток), ін'єкційні (протизаплідні уколи), внутрішньоматкові спіралі(ВМС).

Кожен з цих методів має свої переваги і недоліки. тому необхідно бути обережними у їх використанні. Крім цих методів існує такий засіб контрацепції як презерватив.. Його використання не потребує обов'язкового призначення лікарем. Цей метод дуже простий, зручний і доступний.

Багато молодих людей відмовляються від застосування контрацепції, мотивуючи, це незручностями при статевій близькості Але це ніщо в порівнянні з тим. до чого може привести небажана вагітність та аборт, ВІЛ, захворювання, що передаються статевим шляхом.

Пам'ятайте це, будьте уважними до себе і до коханої людини.

Пам'ятайте головне — у житті постійно доводиться робити вибір.

Починати статеве життя чи відстрочити його — це вибір. І все більше твоїх однолітків роблять його на користь утримання від сексу до шлюбу. Просто — усьому свій час.

Однак бувають ситуації, коли на тебе тиснуть. Часто слово "ні", відмова від "привабливих" пропозицій демонструє зрілість і міцність характеру, а не м'якість та нерішучість.

Вміння сказати "ні", в серйозній чи жартівливій формі — достатньо важливе уміння в житті. І його можна, і треба виробляти.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ТЕРАКТУ 

Будь-яка людина за збігом обставин може виявитися заручником злочинців. При цьому загарбники можуть домагатися досягнення політичних цілей, отримання викупу і т.п. У всіх випадках ваше життя стає предметом торгу для терористів. Фахівці рекомендують в такій ситуації дотримуватися певних правил поведінки. Отже ...                                               . 
До терористичного акту неможливо заздалегідь підготуватися, тому треба бути готовим до нього завжди.

Терористи зазвичай вибирають для своїх атак відомі та помітні цілі, наприклад, великі міста, міжнародні аеропорти, місця проведення крупних міжнародних заходів, міжнародні курорти і т.д. Обов'язковою умовою здійснення атаки є можливість уникнути пильної уваги правоохоронних структур, наприклад, догляду до і після здійснення теракту. Будьте уважні, перебуваючи в подібних місцях. Терористи діють раптово і, як правило, без попередніх попереджень. Завжди, завжди, завжди уточнюйте, де знаходяться резервні виходи з приміщення. Заздалегідь продумайте, як ви будете залишати будівлю, якщо в ній відбудеться НП. Ніколи не намагайтеся вибратися з палаючої будівлі на ліфті. По-перше, механізм ліфта може бути пошкоджений. По-друге, зазвичай злякані люди біжать саме до ліфтів. Ліфти не розраховані на перевезення такої великої кількості пасажирів, тому дорогоцінні хвилини, необхідні для порятунку, можуть бути втрачені. 

Якщо ви опинилися заручником:

По можливості швидше візьміть себе в руки, заспокойтеся і не панікуйте. Підготуйтеся фізично, морально і емоційно до можливого важкого випробування. Говоріть спокійним голосом. Не допускайте дій, які можуть спровокувати нападників до застосування зброї і привести до людських жертв (не біжіть, не кидайтеся на терориста, не боріться, не вихоплюйте у нього зброю, не намагайтеся помиритися з терористом, умовити його, не благайте, не кличте сльозами до його доброти.) Переносите позбавлення, образи і приниження, не дивіться в очі злочинцям, не ведіть себе зухвало. Для підтримки сил їжте все, що вам дають, навіть якщо їжа вам не подобається. При необхідності виконуйте вимоги злочинців (особливо перші півгодини), не протіворечьте їм, не ризикуйте життям оточуючих і своєї власної, намагайтеся не допускати істерик і паніки. На вчинення будь-яких дій (сісти, встати, попити, сходити в туалет), запитуйте дозволу. Якщо ви поранені, постарайтеся не рухатися, цим ви зменшите втрату крові. Постарайтеся перев'язати рану хусткою, розірваної майкою або сорочкою. 
Пам'ятайте: ваша мета - залишитися в живих. Будьте уважні, постарайтеся запам'ятати прикмети злочинців, відмітні риси їхніх облич, одяг, імена, клички, можливі шрами і татуїровки, особливості мови і манери поведінки, тематику розмов і т.д. Пам'ятайте, що, отримавши повідомлення про ваше захоплення, спецслужби вже почали діяти і зроблять все необхідне для вашого звільнення. 
Безпосередньо під час проведення операції по вашому звільненню дотримуйтесь наступних вимог: Лежіть на підлозі обличчям вниз, голову закрийте руками і не рухайтеся. Ні в якому разі не біжіть назустріч співробітникам спецслужб або від них, так як вони можуть прийняти вас за злочинця. Якщо є можливість, тримайтеся подалі від прорізів дверей і вікон. Не обурюйтеся, якщо при штурмі з вами обійдуться жорстко, завдадуть вам моральну або навіть фізичну травму - дії штурмуючих в даній ситуації виправдані. 

Бережіть себе.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НАСЕЛЕННЯ В МІСЦЯХ БОЙОВИХ ДІЙ

При першій можливості покиньте місце ведення бойових дій. Майте при собі документи.

Якщо це неможливо, вивісьте на будинку плакат «ЗДЕСЬ МИРНЫЕ ЖИТЕЛИ»

-зробіть запас продуктів і води;

-по можливості обладнайте укриття у підвалі, захистіть його мішками з піском,

-передбачте наявність аварійного виходу;

-при наявності земельної ділянки обладнайте укриття на такій відстані від будинку, яка  більше його висоти;

-уточніть місце, де вам може бути надана медична допомога;

-якщо розпочалась перестрілка, ляжте на підлогу під вікно або у ванній кімнаті;

по квартирі пересувайтесь повзком.

Якщо перестрілка застали вас на вулиці:

-негайно ляжте на землю;

-якщо по вас не стріляють - займіть найближче укриття (канаву, яму),

-переповзіть під бетонний бордюр;

-не виходьте з укриття до кінця бою.

НЕ МОЖНА:

-підходити до вікон, якщо почуєте постріли;

-спостерігати за ходом бойових дій;

-стояти чи перебігати під обстрілом;

-конфліктувати з озброєними людьми;

-носити армійську форму або камуфльований одяг;

-демонструвати зброю або предмети, схожі на неї;

-підбирати покинуті зброю та боєприпаси.

Правила поведінки при виявленні підозрілих та вибухових предметів

Сьогодні події на сході нашої держави та й саме життя вимагають від нас бути обережними при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв. Про це нагадує департамент цивільного захисту населення облдержадміністрації.

Як діяти людині, якщо вона виявила підозрілий предмет?

 Перш за все, необхідно завжди контролювати ситуацію навколо себе, особливо перебуваючи на об'єктах транспорту, у культурно-дозвільних, спортивних і торгівельних центрах.

У разі ж виявлення залишених без нагляду речей чи то у громадському транспорті, чи то у приміщені установи, у під'їзді житлового будинку, на вулиці – необхідно в першу чергу опитати людей, які перебувають поруч та встановити кому вони належать. Якщо ж власника не встановлено, потрібно негайно повідомити про знахідку до Служби порятунку за номером 101 або у відділення міліції за номером 102.

 Ні в якому разі не потрібно підбирати кинуті речі, якими б привабливими вони не були, в них можуть бути закамуфльовані вибухові пристрої (у банках з-під пива, у стільникових телефонах тощо).  

Від вибухонебезпечного предмета можуть постраждати оточуючі? Що в цьому випадку робити, як діяти?

  Приміром, виявили підозрілий предмет на вулиці. Не варто бити його ногами, не намагатися заглянути у середину підозрілого пакета, коробки чи будь-якого іншого предмета. Ні в якому разі не пересувати і не розкривати виявлений предмет. І головне, попередити перехожих про можливу небезпеку, намагатися зробити все можливе, щоб оточуючі люди відійшли якнайдалі від знахідки та дочекатися прибуття правоохоронців (ви - важливий свідок).  

А чи є якісь характерні ознаки, щоб відрізнити вибухові пристрої з поміж усіх інших?

 Для того, щоб відрізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки:

  - предмети можуть бути незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території;

  - наявність звуків, що лунають від предмета (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу);

  - наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним. Це може бути батарейка, акумулятор тощо;

 Також наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань.

 До речі, найчастіше вибухові пристрої можна виявити у місцях масового перебування людей.

Якщо ж лиха не вдалося оминути і стався вибух. Як бути в даному випадку?

 Дуже важливо не втратити контроль, не піддаватися паніці та спробувати заспокоїтися і уточнити ситуацію.

 Якщо вибух стався в приміщенні, слід виходити обережно, не торкаючись пошкоджених конструкцій та дротів. При задимленні обов’язково захистити органи дихання хустинкою чи шматком тканини.

 По можливості надати першу домедичну допомогу постраждалим та дочекатися прибуття представників аварійно-рятувальних служб і у подальшому діяти за їх вказівками.

 І насамкінець, варто пам'ятати: одна з основних причин нещасних випадків, пов’язаних з вибуховими пристроями – грубе порушення елементарних правил безпеки. Знешкодити вибуховий пристрій або локалізувати вибух можуть лише підготовлені спеціалісти після виведення людей із небезпечної зони.                                                                                                                                                     Пам'ятайте! Необхідно негайно повідомити міліцію або дорослих про знахідку!

«Вогнепальна зброя – не забава. Небезпечність виготовлення та випробування пакетів, користування мисливськими рушницями»

     Щоб підкреслити небезпеку, яку несе вогнепальна зброя і застерегти від нещастя, народна мудрість говорить: «Один раз в сто років стріляє навіть кочерга».

Цей висновок зроблено на основі численних нещасних випадків.

Правила поводження з вогнепальною зброєю.

Сучасна вогнепальна зброя має велику силу пострілу і тому є небезпечною. Здавна існує таке правило: зброя повинна зберігатись незарядженою. Проте в результаті необачності, поспіху та з інших причин трапляється так, що у вогнепальній зброї містяться набої.

                  Чому вогнепальну зброю забороняється наводити на людей?

Зброю ні в якому разі не можна наводити на людей, натискати на спусковий крючок. І взагалі вогнепальна зброя – це не іграшка. Вона створена, щоб убивати.

Великої шкоди життю і здоров’ю дітей може завдати сучасна вогнепальна зброя (газові пістолети, гвинтівки), яка є у їхніх батьків. Нерідко діти беруть зброю, щоб погратися з друзями, показати товаришам, розіграти їх або полякати когось.

Таке бешкетування часто закінчується нещасним випадком, в результаті якого вони стають інвалідами або навіть втрачають найдорожче для людини – життя.

Вибухонебезпечні є легкозаймисті суміші сірки, борошна, цукру, вугілля і деревини з повітрям. Часто діти самотужки виготовляють і випробують вибухові пакети. Це часто призводить до каліцтва і смерті.

Де треба зберігати вогнепальну зброю?

Вогнепальну зброю слід зберігати в спеціально призначених для цього місцях, недоступних дітям.

 

ДОДАТОК

Види боєприпасів, методи їх розпізнання. Небезпечні предмети (знахідки) та дії при їх виявленнi. Час від часу в землі відшукують небезпечні знахідки — вибухові предмети, що й до сьогодні являють велику загрозу життю i здоров'ю людей. Це рiзнi види боєприпасів: артилерiйськi снаряди, артилерiйськi та реактивні міни, авiацiйнi бомби, iнженернi міни, ручні гранати. Зовні небезпечні предмети нагадують безформеннi шматки металу. Роздивлятися їх та кидати у вогонь не можна, адже це може призвести до нещасного випадку. Знайшовши небезпечний предмет, сповiстiть про це дорослих.                                                        Правила поводження з вибухонебезпечними предметами (ВНП), невизначеними предметами та речовинами. Щоб уникнути нещасних випадків, треба твердо запам'ятати, що доторкатися до вибухових або невизначених предметів не можна, бо це небезпечно для життя. Виявивши вибухонебезпечні предмети далеко від населених пунктів, треба добре запам'ятати дорогу до того місця, де їх виявлено, поставити біля них пам'ятну мітку.

Про знайдені вибухонебезпечні предмети треба негайно сповістити працiвникiв місцевого самоврядування, мiлiцii (102), найближчого підприємства, школи або просто дорослих, які є поблизу.

 До жодних самостійних дій вдаватися не можна! 

Запобігання дитячому травматизму від ВНП побутового призначення. Не можна користуватися без нагляду дорослих пiротехнiчними засобами: хлопавками, петардами, феєрверками. Більш того, не можна зберігати їх вдома, адже вони належать до вибухонебезпечних предметів.

Мiра небезпеки зростає у випадку із саморобними пiротехнiчними іграшками: можна отримати важкі опіки, втратити зір, скалічитися та навіть загинути.

Так само існує висока ймовiрнiсть спричинити пожежу, якщо бавитися з вогнем біля горючих i легкозаймистих речовин та матеріалів.

Вогнепальна зброя - не забава. Небезнечнiсть користування мисливськими рушницями, виготовлення та випробування вибухових пакетів. Вогнепальна зброя не забава. Якщо в домі є мисливська рушниця або якась інша зброя, вона повинна зберігатися у спецiалъному сейфі або дерев'яному ящику, які не дають можливості доступу стороннім особам.Неповнолiтнiм та особам без спеціального дозволу зброю вдома тримати не можна.

Необережне поводження з предметами, призначення яких ви не знаєте, та вибухонебезпечними речовинами може призвести до нещасного випадку. Тим бiлъше дітям не можна виготовляти вибухові чи вогненебезпечні предмети, перевіряти їх на мiцнiсть.

Вкрай небезпечно кидати їх у вогонь, бавитися поблизу них сірниками чи запальничками. Вибухова речовина, що знаходиться всередині, може вибухнути та завдати великої шкоди.

Балони зi стисненим газом при ушкодженні чи перегрiваннi на сонці також можуть вибухнути.

Заходи з безпеки під час збирання металевого брухту.

Особливо уважними треба бути при збиранні металевого брухту. При виявленнi незнайомих предметів негайно сповістити про це класного керівника або когось iз дорослих. Вибухові предмети являють високу загрозу здоров'ю i життю людей, отже, не можна ризикувати через власну недбалість або необережність.  


 

 

Категорія: Мої статті | Додав: ov4arenko-it (20.06.2016)
Переглядів: 313 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites